Ako si vybrať tie správne šaty

Domov » Tipy a triky » Obliekanie » Ako si vybrať tie správne šaty

Každá žena – áno každá, nielen tá „prenádherne“ desivo štíhla – môže v tých správnych šatách vyzerať príťažlivo a krásne bez ohľadu na to, aký tvar tela jej (ne)spravodlivá „Matička Príroda“ nadelila. Avšak pozor, pretože nie každé šaty, vyzerajú krásne na každej žene.

Existujú rôzne druhy, typy šiat padnúce a lichotiace rôznych telesným proporciám a tvarom tela, čo by mala mať na zreteli každá žena pri svojom „shopoholickom“ záchvate. A nielen pri ňom. Existuje totiž niekoľko tvarov ženského tela, ktoré by sa dali popísať niekoľkými charakteristickými znakmi, ale každá z nás je samozrejme úplne iná. To je vec, ktorá nám je daná a s ktorou už toho veľa nenarobíme. Áno, môžeme pribrať, môžeme schudnúť, ale tvar svojho tela podstatne a výrazne zmeniť nedokážeme.

BodyTypes

Najlepšie je, sa s týmto svojim „telesným a proporčným osudom“ čo najskôr zmieriť a zamerať sa hlavne na výber tých správnych šiat, ktoré zvýraznia to, čo by mali vidieť úplne všetci a rafinovane schovajú to, čo by bez ujmy nikdy nemalo uzrieť „denné svetlo“.

Ponúkame vám preto stručný prehľad druhov šiat, ktorý by vám mohol pomôcť pri výbere tých správnych, bez ohľadu na onú spomínanú genetickú (ne)spravodlivosť.

1. Šaty košeľovitého typu

Ak je vaše telo v tvare „presýpacích hodín“, šaty košeľovitého typu sú pre vás tou správnou voľbou. Avšak predtým, než si tieto šaty vyberiete sa uistite, že ste kompletne a úplne zmierená a vyrovnaná s tvarom svojho tela,  pretože šaty tohto typu neponúkajú veľa priestoru na maskovanie, ale na tej správnej figúre a u tej správnej nositeľky vyzerajú veľmi príťažlivo a krásne.

koselove_saty

2. Šaty tvaru písmena „A“

Šaty tohto tvaru v podstate pristanú každej žene, čo je naozaj skvelé. Sú všeobecne lichotivé najmä pre typy „jablko“ a „hruška“, no ich nosenie si užívajú aj vysoké a „obdĺžnikové“ ženy. Takéto šaty však nie sú až také skvelé pre nižšie ženy.

AlineDresses

3. Maxi šaty

Ak patríte k ženám menšieho vzrastu, buďte pri výbere týchto šiat opatrná. Ak máte menej ako 160cm a páči sa vám takýto typ šiat, vyberte si ich s nejakou drobnou potlačou, ktorá zmierni rozkol medzi drobnou postavou a maxi šatami. V skutočnosti však krásne maxi šaty môžu pristať každej žene, obzvlášť však tým s chlapčenským typom postavy a s dlhým trupom.

maxi-dresses

4. Mini šaty

Mini šaty sú ideálnou voľbou pre drobné žienky. Pretože tieto ženy nemajú nekonečne dlhé nohy „až po zem“, takýto typ šiat pomôže ich krásne nôžky zvýrazniť a dokonca spôsobiť, aby vyzerali dlhšie. A so správne zvolenými vysokými podpätkami budú konca vyzerať ešte dlhšie, ako len dlhé. Samozrejme by sa k takýmto šatám hodila skôr štíhlejšia postavička, aby plnšie partie vášho tela nevyzerali viac ako len plnšie.

mini dress

5. Zavinovacie šaty

Tento typ šiat je najvhodnejší pre ženské telo v tvare „hrušky“, nakoľko dávajú vyznieť štíhlemu pásu, ktorý je pre tento typ postavy charakteristický. Zavinovacie šaty sú skvelé pre ženy, ktoré chcú zdôrazniť a vyzdvihnúť tie správne proporcie svojho tela, pretože takéto šaty akoby minimalizujú pás a upriamujú pozornosť na vrchné partie ženského tela, teda poprsie.

WrapDress16. Puzdrové šaty

Puzdrové šaty sú ako stvorené pre ženy s postavou v tvare „jablka“. Takéto šaty vám určite pomôžu schovať nežiadúce bruško a trošku plnšie boky, no najskôr sa uistite, že šaty, ktoré máte práve na sebe, nie sú ani len o číslo menšie, ako by mali byť. V opačnom prípade bude len veľmi ťažké niečo skrývať. Najlepšou vecou na puzdrových šatách však je, že ich môžu nosiť ženy akýchkoľvek tvarov a telesných proporcií.

Sheath DressesVhodne padnúce, krásu podtrhujúce a ženskosť zvýrazňujúce šaty, by mali byť súčasťou, ba ak nie priam základom šatníka každej ženy, nakoľko sú to práve šaty, ktoré z nás robia tie nádherné, zvodné, krásne a jemné bytosti, ktoré muži tak milujú.

Teda, aspoň poniektoré z nás určite 🙂

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?