Domov » Celebrity Style » Donatella Versace a Ice Bucket Challenge

Donatella Versace a Ice Bucket Challenge

V posledných dňoch a týždňoch sa na nás z každej strany valia videá známych, či menej známych osôb a osobností, ktoré na seba so širokým úsmevom na tvári vylievajú kýble ľadovej vody.

Jedná sa o momentálny internetový ošiaľ menom „Ice Bucket Challenge“, ktorého prvotnou myšlienkou je finančná podpora pre pacientov trpiacich chorobou ASL. Tento hit vznikol v kruhu amerických celebrít, ktoré sa navzájom vyzývali k obliatiu kýblom s ľadovou vodou a kto to nesplnil, mal finančne prispieť práve do fondu ASL.  Väčšina z nich samozrejme výzvu splnila no aj napriek tomu sa finančne na zbierke podieľala.

Do širokého zástupu svetových celebrít sa najnovšie zapojila aj známa návrhárka Donatella Versace, ktorá je vo všeobecnosti považovaná skôr za príliš chladnú a strohú na to, aby sa zapojila do akcie tohto typu. Opak je však zrejme pravdou a výstredná Donatella pricupitala do svojej okázalo prepychovej záhrady a v spoločnosti dvoch do pol pása nahých krásavcov ozdobených zlatými reťazami na seba nechala vyliať dva kýble ľadovej vody. Predtým ešte stihla zdôrazniť, že tu nie je len preto, aby si nechala zruinovať makeup, ale vyzvala aj ďalších na podporu ľudí trpiacich ASL. Ďalej v Ice Bucket Challnege vyzvala Pedra Almodovara, Pharella a Princea.

 

ASL ( amyotrofická laterálna skleróza ), alebo aj Lou Gehrigova choroba

je degeneratívne ochorenie nervových buniek (neurónov) v mozgu a mieche.Postihuje len motorické neuróny, tzn. pacient stráca kontrolu nad vôľou ovládateľnými svalmi. Senzorické nervové bunky nie sú poškodené. Väčšina pacientov zomiera do 5 rokov od objavenia sa príznakov. Iba okolo 20% pacientov s touto diagnózou prežíva viac ako 5 rokov. Príčiny vzniku tejto choroby doposiaľ nie sú veľmi známe. Okolo 5-10 % všetkých prípadov je dedičných. Ostatné vznikajú mutáciou špecifického génu. toto ochorenie sa väčšinou prejaví vo veku 30-60 rokov.

 

Donatella-Versace-ALS-Ice-Bucket-Challenge-600x337

 

 

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?