Domov » Celebrity Style » Jan Saudek – (asi) 13-ty krát otcom

Jan Saudek – (asi) 13-ty krát otcom

Slávny český fotograf Jan Saudek sa na prelome svojej osemdesiatky stane po (asi) 13-ty krát otcom. „Asi“ preto, pretože ani sám Saudek vraj presne nevie, koľko detí vlastne má.

Dieťa čaká so svojou štvrtou manželkou, novinárkou Pavlou Hodkovou (34), s ktorou v súčasnosti vychováva už dve deti – syna Matěje (7,5 roka) a dcéru Annu -Marii (5 rokov).

Dvojica sa spoznala pred viac ako deviatimi rokmi, keď o ňom ambiciózna novinárka písala článok. Svoju lásku spečatili tento rok v marci svadbou, ktorá sa konala na českej ambasáde v Pekingu. V Číne bola dvojica pracovne a keďže tvrdia, že sa tam vždy zosobášiť chceli, tak to tento rok jednoducho aj urobili.

Jan Saudek je vo fotografii predstaviteľom manierizmu. Jeho práce sú známe najmä pre zaujímavé ručné tónovanie, zobrazovanie maliarskych snových svetov, ktoré sú často obývané nahými, alebo polonahými postavami kyprých tvarov, obklopenými popraskanou omietkou, alebo lakovanými kulisami, pričom sa často opakujú podobné prvky, ako napr. oblačná, zamračená obloha, alebo pohľad na Karlov most. Keďže mnohé z jeho diel prekypujú bizarnosťou, ba až surovosťou,jeho práca sa v priebehu 90-tych rokov stala na západe predmetom pokusov o cenzúru.

Niektoré z jeho diel získalo popularitu tým, že si ich niektorí zo známych hudobníkov vybralo ako obaly pre svoje albumy. Napr. album Anorexia Nervosa (New Obscurantis Order), Soul Asylum (Grave Dancers Union), Daniel Lanois (For the Beauty of Wynona), a Beautiful South (Welcome to the Beautiful South).
WEB18777f_Kopie_IMG_0918

WEB166de1_Saudek_4

1653793-img-saudek-hodkova

16_08_2007_0182039001187249853_jan_saudek

jan-saudek_top

saudek_157-olga-with-birdcage

saudek-5

pgn-1024_9-big

GLU33082d_saudek1

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?