Domov » Nezaradené » John Holcroft – desivo výstižné ilustrácie

John Holcroft – desivo výstižné ilustrácie

John Holcroft je britský ilustrátor, ktorého rozpoznávacím prvkom sú pôsobivé satirické ilustrácie, ktoré mimoriadne trefným a výstižným spôsobom kritizujú mnohé charakteristické prvky našej modernej doby.

Počas svojich študijných rokov sa stal veľkým fanúšikom takých umelcov, akými boli Edward Hopper, David Cutter, alebo Ian Pollock, kedy v začiatkoch svojej maliarskej tvorby používal najmä akrylové farby. Postupom času ho upútalo skúmanie rozdielností množstva rôznych štýlov, z ktorých mu neskôr najviac učarovala technika tlačovej, či digitálnej ilustrácie.

Mnohé z jeho ilustrácií majú výrazne ohraničené farebné prvky a textúra vyzerá ako nekvalitná tlač, alebo akoby bol použitý nejaký recyklovaný papier. Tieto efekty sú však autorovým zámerom, ktorý docieľuje používaním rôznych digitálnych programov.

Jeho práca sa hemží vtipnými, satirickými metaforami, ktoré kriticky poukazujú na rôzne aspekty, situácie nášho života. V dielach vidíme napr. „kravaťákov“ vyciciavajúcich bankové prasiatko, ako to v skutočnosti vyzerá v londýnskom metre, alebo doslovnú pascu lásky.

Jeho nápadité výklady každodenného života si všimli aj takí významní klienti, akými boli napr. BBC, Financial Times, The Guardian, Reader’s Digest, alebo The Economist, s ktorými John Holcroft úspešne spolupracoval.

John-Holcroft-illustrations-24

John-Holcroft-illustrations-22

John-Holcroft-illustrations-21 (1)

John-Holcroft-illustrations-20

John-Holcroft-illustrations-19

John-Holcroft-illustrations-18

John-Holcroft-illustrations-13

John-Holcroft-illustrations-10

John-Holcroft-illustrations-9

John-Holcroft-illustrations-8

JohnHolcroft08

happiness-kit-john-holcroft-22

happiness-kit-john-holcroft-21

happiness-kit-john-holcroft-19

happiness-kit-john-holcroft-18

happiness-kit-john-holcroft-16

happiness-kit-john-holcroft-15

happiness-kit-john-holcroft-12

happiness-kit-john-holcroft-11

happiness-kit-john-holcroft-10

happiness-kit-john-holcroft-6

happiness-kit-john-holcroft-2

happiness-kit-john-holcroft-1

 

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?