Domov » Celebrity Style » Lennonova gitara v dražbe

Lennonova gitara v dražbe

Vzácna gitara jedného z najvýznamnejších hudobníkov 20. storočia, Johna Lennona, sa minulý mesiac dostala do internetovej dražby.

Jedná sa o elektrickú gitaru značky Gretsch 6120, ktorá je dôležitou súčasťou histórie skupiny Beatles. Práve túto gitaru totiž Lennon používal počas nahrávania piesne „Paperback Writer“ v slávnom hudobnom štúdiu na Abbey Road v Londýne v roku 1966.

Lennon túto gitaru, v novembri 1967, rok po vytvorení známeho singlu,  daroval svojmu bratrancovi Davidovi Birchovi, ktorý ju teraz, po  47 rokoch, ponúkol do aukcie.

Experti odhadovali, že by sa tento vzácny kúsok mohol predať za sumu od 400 až do 600 tisíc libier. Očakávania a odhady sa však nenaplnili, nakoľko nový majiteľ za gitaru v aukcii zaplatil 380 tisíc libier.

Hudobné nástroje, na ktoré hrávali všetci členovia najslávnejšej skupiny všetkých čias, sú v súčasnosti umiestnené v rôznych múzeách  a bežní smrteľníci ich môžu zhliadnuť aj na sporadických výstavách.

Getty_JohnLennon_00814

John+Lennon+gretsch

1Beatles-Guitar

p1_ujfvncvfx_so

Gretsch 6120 Archtop Electric Guitar

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?