Domov » Tipy a triky » MakeUP » Magická domáca hydratačná maska

Magická domáca hydratačná maska

Najoptimálnejšou cestou, ako sa čo najlepšie starať o svoju pleť a pokožku by určite bolo používanie prírodných produktov a kozmetiky. Mnohé z takto sa tváriach výrobkov si môžeme kúpiť v rôznych predajniach kozmetiky, či drogériách, no často sú plné škodlivých a pleti neprirodzených látok. Samozrejme je pochopiteľné, že kozmetický priemysel nemôže fungovať a existovať len na nejakej bio báze a čisto prírodných prípravkoch, nakoľko by to malo pre mnohé z firiem fatálne dôsledky.

Je však mnoho ciest a spôsobov, ako si aj doma z dostupných surovín môžeme vyrobiť vlastné, pleti lahodiace prípravky.

Ten, ktorý sme si dnes pre vás pripravili, zvládne každá, minimálne zručná dievčinka. Budeme naň potrebovať kakaové maslo alebo olej, extra panenský ocot,  med a levanduľový olej. Každá z týchto prímesí má svoj špeciálne dôležitý podiel na výsledku pôsobenia nášho magického krému.

Pozrime sa, ako si túto masku pripravíme. Po roztavení kakaového masla vo vode, pridáme ocot, pričom by mali byť obe zložky v rovnakom pomere. Pridáme jednu čajovú lyžičku medu a pár kvapiek levanduľového oleja.  Všetky prísady spolu dôkladne premiešame a magický krém je hotový.

Každé ráno a večer natierame na celú plochu tváre, alebo na požadované miesta, pričom ho môžeme rovnako použiť aj na hydratáciu rúk a celého zvyšku tela.

 

maska

lavender_geranium_oil

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?