Domov » Tipy a triky » Krásna pokožka bez strií

Krásna pokožka bez strií

Tieto nepríjemné známky na pokožke tela sú pre každú ženu postrachom a čistým zlom. Strie sú ružovkasté  trhlinky v koži, ktoré postupom času vvblednú a vznikajú spravidla vtedy, keď je koža v krátkom čase nútená zásadným spôsobom zväčšiť a zmenšiť svoju plochu.

Najčastejšie vznikajú v tehotenstve, keď sa koža na bruchu zväčší naozaj zásadným spôsobom, v puberte pri rýchlom raste, alebo pri rýchlom priberaní  a následnom ubúdaní na hmotnosti. Najviac postihnutými miestami sú plochy, na ktorých sa ukladá tuk, v dôsledku čoho preťažená pokožka popraská. Sú to teda stehná, boky, brucho, či prsia.

Vznik strií je proces nezvratný a tak je teda nemožné zbaviť sa ich úplne, no my vám ponúkame spôsob ako ich urobiť aspoň čo najmenej viditeľnými. Zvládnete to pomocou „zázračného“ oleja, ktorý si dokážete pripraviť aj doma.

Na jeho prípravu potrebujeme kokos a olivový alebo ricínový olej. Olej zohrejeme v mikrovlne a vmasírujeme do problematických častí pokožky. Teplom sa otvoria póry a týmto spôsobom sa olej do pokožky lepšie vstrebáva. Tento postup sa snažíme opakovať každý večer a čoskoro sa dostavia vytúžené výsledky – pleť bude hladšia, strie trochu vyblednú a stanú sa menej viditeľnými.

 

cocnut-oil

 

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?