Domov » Tattoo & Piercing » Piercing jazyka

Piercing jazyka

Prepichovanie jazyka nie je len módnym, či mladíckym výstrelkom dnešnej doby, ale prevádzali ho už starí Mayovia, či Aztekovia ktorí verili, že tak môžu privodiť stav akéhosi nevedomia, v ktorom môže kmeňový šaman hovoriť s bohmi.

V súčasnom svete je to obľúbený druh piercingu, pri ktorom je šperk umiestňovaný do jazyka. Samotná aplikácia sa radí k tým menej bolestivým a pomerne dobre sa hojí, Je to vďaka tomu, že jazyk je veľmi dobre prekrvený a naviac sú v slinách prítomné látky, ktoré zabraňujú infekcii.

Vpich šperku sa obvykle prevádza do strednej časti jazyka, kde sa nachádza malá priehlbinka, do ktorej sa šperk umiestni tak, aby bol čo najkolmejšie na pozdĺžnu os jazyka, nakoľko tadiaľ nevedú žiadne žily ani tepny a nenachádzajú sa tu ani žiadne chuťové poháriky.

Šperk by mal byť vyrobený z titanu, alebo z chirurgickej ocele a mal by dosahovať dĺžky 19 – 25 mm s priemerom 1,6 mm. Táto veľkosť je zvolená s ohľadom na skutočnosť, že v období cca jedného týždňa po aplikácii dôjde k opuchu jazyka, ktorý tak samozrejme zväčší svoj objem. Po úplnom zahojení jazyka, čo je bez komplikácií v priebehu 2 – 3 týždňov, je možné šperk vymeniť za iný, menší, pričom existuje veľká ponuka materiálov (okrem titanu a ocele je to napr. bioplast), rôznych farebných a tvarových prevedení.

Po aplikácii piercingu nie je možné jesť bežné jedlá, ako sú rezne, steaky, hranolky, hamburgery, sladkosti, tak si ich vo zvýšenej miere doprajte pred tým, ako sa rozhodnete svoje telo takto originálny vyzdobiť.

 

piercing-do-jazyku

piercing-do-jazyka-uv-piercing-fosforovy-piercing

 

piercing-jazyka

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?