Domov » Tattoo & Piercing » Skarifikácia – bolestivá krása

Skarifikácia – bolestivá krása

Pre všetkých, pre ktorých je tetovanie, či piercing ako forma sebavyjadrenia, alebo len estetického skrášlenia svojho tela už klasickou, bežnou, ba až nudnou záležitosťou, je tu metóda, ktorá vás vtiahne do úplne iného sveta modifikácie vlastného tela.

Jedná sa o skarifikáciu, teda zjazvovanie, zámerné vytváranie jaziev do pokožky tela pomocou rôznych techník, ktoré zanechávajú trvalé stopy. Medzi takéto techniky patrí napríklad škrabanie (scratching), leptanie (etching), vypaľovanie ( burning / branding), alebo vyrezávanie rôznych ornamentov a vzorov priamo do pokožky tela. Najčastejším spôsobom je práve vyrezávanie, alebo cutting. Jedná sa o veľmi náročný a riskantný zásah do tela človeka, nakoľko je v podstate masívne poškodzovaný ochranný obal človeka, ktorý ho chráni pred rôznymi vplyvmi a infekciami. Takýto zákrok by mal teda prevádzať naozaj len skúsený skarifikátor, ktorý vie, že  by mal robiť len menšie rezy a neodstraňovať príliš veľké kusy kože. Snáď sa ani netreba zmieňovať o tom, že všetky takéto náročné zásahy do ľudského tela je potrebné uskutočňovať len v sterilnom, na to určenom  prostredí a len za účasti skúsených a školených osôb. Doma to naozaj radšej neskúšajte!

Výsledok je v mnohých prípadoch skutočne veľmi efektný, no tiež je potrebné dbať na to, že v podstate každému sa jazvy na tele hoja iným spôsobom, máme rôzne typy pokožky, čo tiež samozrejme vplýva na výsledný vzhľad jazvovej kresby. Každopádne však platí, že je to krása, ktorá bolí a je určená naozaj len pre tých najodvážnejších vyznavačov modifikácie tela.

scarification-arm

BrianDecker1

wings-scarification-tattoos-on-back

19

18

16

14

13

12

11

10

09

08

07

06

05

03

01

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?