Domov » Celebrity Style » Zomrela Cayetana – vojvodkyňa z Alby

Zomrela Cayetana – vojvodkyňa z Alby

Excentrická španielska vojvodkyňa, ktorej celé meno znie María del Rosario Cayetana Paloma Alfonsa Victoria Eugenia Fernanda Teresa Francisca de Paula Lourdes Antonia Josefa Fausta Rita Castor Dorotea Santa Esperanza Fitz-James Stuart y de Silva, v mediálnom svete známejšia pod menom Cayetana, zomrela vo veku 88 rokov  po krátkej chorobe vo svojom paláci zo 14-teho storočia Palacio de Due?as, obklopená svojimi šiestimi deťmi. Po jej boku až do poslednej chvíle stál aj jej tretí, o 24 rokov mladší manžel Alfonso Diez, za ktorého sa vydala ako 85 ročná za hlasného nesúhlasu celej rodiny a dokonca aj vtedajšieho španielskeho kráľa.

Vojvodkyňa bola známa svojim okázalým a nákladným životným štýlom, záľubu mala v rôznych umeleckých dielach, v jej zámku v Madride nachádza vyše 240 olejomalieb od takých významných autorov, akými boli napr. El Greco, Rembrandt, alebo Rubens. Jej kolekcia historických dokumentov obsahuje napr. listy od Columbusa, alebo prvé vydanie Don Quixote. 

Okrem umenia mala slabosť aj na rôzne skrášľovacie zákroky a plastické operácie, ktoré spôsobili, že jej tvár bola posledných pár rokov znetvorená do neprirodzenej podoby.

Jej majetok sa odhaduje až na 3,5 miliardy eur , pýšila sa tiež viac ako 50-timi šľachtickými titulmi, čo jej dokonca vynieslo zápis do  Guinessovej knihy rekordov.

duchessofalba2014

Svadba s tretím manželom v 85 rokoch

Cayetana+Fitz+James+Stuart+Duchess+Alba+Wedding+DKHqAqR27nVl (1)

Alfonso+Diez+Carabantes+Duchess+Alba+Wedding+WeUWcNxWPFyl

Cayetana+Fitz+James+Stuart+Duchess+Alba+Wedding+mtqefsTEk1vl

Cayetana+Fitz+James+Stuart+Cayetana+Fitz+James+dAyGRW7ZMztl

alba

albaaa

alba

cayetana

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?