Domov » Nezaradené » Pôvabná „Tutu“ suknička

Pôvabná „Tutu“ suknička

Ak sa práve chystáte na kurzy baletu, alebo chcete byť za hviezdu tanečného večierka, alebo sa len vaša malá princezná rada parádi,máme tu pre vás návod, ako si jednoduchým spôsobom rýchlo a ľahko vyrobíte efektnú a objemnú „Tutu“ sukničku.

Ako prvé si pripravíme tyl (organza), teda základný materiál, z ktorého budeme sukničku vyrábať. Ak chceme mať sukničku krásne bohatú a nadýchanú tylom by sme šetriť nemali. Pre malú tutu sukničku (detská veľkosť) bude potrebných približne 1,8 – 3,7 m tylu, pre veľkú sukňu spotrebujeme 7,3 – 9,1 m materiálu.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-1

Ako ďalší krok si pripravíme materiál, na ktorý budeme tyl uväzovať. Môžu to byť napr. elastické hrubšie čelenky, alebo jednoducho hrubá guma, alebo to môže byť aj napr. lesklá stuha. Ak nechceme materiálom použitým n pás narúšať celkový dojem, mal by byť v rovnakej, alebo aspoň  v podobnej farbe, ako samotný tyl použitý na danú sukničku. Ak sa rozhodnem použiť stuhu, obtočíme si ju okolo pása v mieste, v ktorom nám bude sukňa najlepšie sedieť a pridáme ďalších 0,6 metra (2 feet) predtým, ako stuhu odstrihneme.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-2

V ďalšom kroku si nastriháme pripravený tyl na desiatky dlhých pásov, merajúcich niečo medzi 5,1 – 10,2 m. Pre mäkkú, plnú sukňu použijeme široké pásy, ak chceme vytvoriť sukničku, ktorá bude na pohľad pôsobiť zložitejšie, použime väčšie množstvo tenkých pásov.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-3

Všetky nastrihané pásy tylu teraz preložíme na polovicu. Môžete si ich takto pripraviť všetky na začiatku, alebo to môžete robiť postupne.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-4

A môžeme začať uväzovať nastrihané pásy. Na polovicu preložený pásik umiestnime na stuhu, alebo na pripravenú gumu a uviažeme pomocou jednoduchého uzla.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-5

Postupe pokračujeme v pridávaní všetkých kusov pásov, pričom sa snažíme uzly uťahovať silnejšie, aby sme vytvorili priestor pre množstvo ďalších pásov.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-6

Dokončíme pridávanie pásov, pričom by nám na oboch koncoch malo zostať približne 0,3 m voľnej stuhy po oboch stranách.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-7

Oba konce voľnej stuhy zviažene do úhľadnej mašle, alebo inak upraveného uzla a vaša štýlová tutu sukňa je hotová.

670px-Make-a-Tulle-Tutu-Step-8

 

Nenechaj to pre seba a zdielaj...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedIn

Komentáre

komentovali

Autor: Monika
Značky

Login

Register | Lost your password?